Dyskusyjny Klub Filmowy - Focus na reżyserię

Dyskusyjny Klub Filmowy - Focus na reżyserię

Tegoroczny DKF skupi się na zaprezentowaniu twórczości różnych reżyserów. Każdy z nich ma swój własny styl filmowy, po którym z łatwością da się go poznać. Poza tym różnorodność twórców oznacza różnorodność kina - dzięki temu każdy widz znajdzie w nim coś dla siebie i przemawiające do niego historie, pochodzące ze wszystkich stron świata.

Seanse filmowe odbywać się będą w ostatni wtorek miesiąca, od października 2023 do czerwca 2024. Każda projekcja w ramach DKF-u poprzedzona zostanie kilkunastominutową prelekcją przybliżającą reżysera i jego twórczość oraz konteksty istotne dla danego filmu. Po seansie będzie można dołączyć do dyskusji moderowanej przez prowadzącą DKF panią Dorotę Żak.

Dorota Żak - absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach oraz kulturoznawstwa tekstów kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 2019 roku prowadzi zajęcia z filmoznawstwa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Zainteresowana szeroko pojętą popkulturą, filmami i grami wideo.

PROGRAM NA I SEMESTR (o 18:00)
24 października
La Strada reż. Frederio Fellini / Włochy / 1954 / 108’
28 listopada
Alicja w miastach reż. Wim Wenders / Niemcy / 1974 / 113’
19 grudnia
Paterson reż Jim Jarmusch / USA / 2016 / 118’
23 stycznia
Źródło reż. Ingmar Bergman / Szwecja / 1960 / 89’
27 lutego
Sok z żuka reż. Tim Burton / USA / 1988 / 92’

Pokazy Filmów Ukraińskich

Pokazy Filmów Ukraińskich

Pokazy Filmów Ukraińskich to projekt Fundacji Widowisk Masowych realizowany od 2019 roku we współpracy z Kinem studyjnym Paradox przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa. Projekt ma na celu popularyzację kina ukraińskiego oraz poszerzenie oferty kulturalnej kin studyjnych w Krakowie. W tym roku nasz projekt ma będzie możliwością kontaktu z własną kulturą dla osób z Ukrainy, którzy z powodu wojny przebywają w naszym mieście.
Program projektu można znaleźć na stronie projektu na FB https://www.facebook.com/pokazy.filmow.ukrainskich/